Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 01:50 Bu haber 1453 kez okundu
 
Yakuplu ve Gürpınar Halkı “Bizler Üvey Evlat mıyız?”
BEYLİKDÜZÜ Haberi
Yakuplu ve Gürpınar Halkı  “Bizler Üvey Evlat mıyız?”

Beylikdüzü Belediyesi’nin koronavirüs tehlikesine karşı tedbir amaçlı olarak uyguladığı ateş ölçme işlemini sadece Beylik Pazarı’nda uygulayıp da Gürpınar ve Yakuplu’da uygulamaması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin mahalleler arasında çifte standart ve ayrımcılık yaptığını söyleyen Yakuplu ikametli bir vatandaş tepkisini “Yakuplu’daki Perşembe Pazarı’nda böyle bir uygulama görmedik. Biz başka yerde mi yaşıyoruz acaba?” sözleriyle dile getirdi.

Gürpınar Mahallesinde ikamet eden M.Y adındaki bir vatandaş “Gürpınar, Beylikdüzü’nün yetim çocuğudur. İmarla, ekmek parasıyla uğraşacaklarına bu işlere baksınlar. İhtiyaç oldu mu Gürpınar yok, ama rant oldu mu Gürpınar en başta!” sözleriye isyanını dile getirerek Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ a göndermede bulundu.

Gürpınar’da oturan B.A adındaki bir diğer vatandaş da ; “Beylikdüzü Pazarı’na gidenleri kontrol ediyorsan, Gürpınar Pazarı’na gidenleri de kontrol edeceksin. Onlarınki can da, bizim ailelerimizinki can değil mi” diyerek tepki gösterdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın gösterilen tepkilere sessiz kalması bazı vatandaşlar tarafından “Başkan Mehmet Murat Çalık mahalleler arasında sınıf ayrımcılığı yapıyor” şeklinde yorumlandı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yakuplu, ve, Gürpınar, Halkı, , “Bizler, Üvey, Evlat, mıyız?”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı