Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 16:27 Bu haber 820 kez okundu
 
Vehbi Orakçı: ‘İnsana Değer, Hak' ka Değer’
AREV Eğitim ve Hizmet Vakfı, 28 yıldır geleneksel olarak sürdürdüğü Ramazan yardımlarına bu yıl da devam ediyor.
BEYLİKDÜZÜ Haberi
Vehbi Orakçı: ‘İnsana Değer, Hak' ka Değer’

Vakfın ihtiyaç sahibi ailelere yapacağı yardım, koronavirüs salgını nedeni ile öne çekildi. Toplam 1500 aileye içerisinde her türlü ihtiyaç ve temizlik malzemelerinin bulunduğu gıda yardım paketi dağıtılacak.

AREV Eğitim ve Hizmet Vakfı, her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım paketi dağıtıyor. Vakıftan yapılan açıklamada, ekonomik ve sosyal yoksulluk içinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakdi yardımların yanı sıra koronavirüs salgını nedeniyle gıda paketi yardımının da yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, "koronavirüs sebebiyle İstanbul’da bulunan ailelere yapılan rutin yardımlarımızın çapı büyüdü. AREV Eğitim ve Hizmet Vakfı, AREV Kolejleri ve Marmara Mühendislik Yapı A.Ş. bünyesinde çalışan 400’den fazla personelimizin de projeye katılımıyla  yardımlardan yararlanan ailelerin sayısı 1500’e yükseldi. Yapacağımız yardımların dağıtımına 8 Nisan’da başlayacağız. Vakfımız ve eğitim kurumlarımızın tüm çalışanları ile gönüllü olarak bu zorlu sürece katkı sağlamayı bir görev biliyoruz" ifadeleri yer aldı.

 

Vehbi Orakçı: ‘İnsana Değer, Hak' ka Değer’

 

Vakıf Başkanı Vehbi Orakçı, “28 yıldır ara vermeden yaptığımız yardımları, yönetim kurulu olarak bu yıl öne çekme kararı aldık. Global ölçekte yaşanan virüs salgını sebebi ile içinde bulunduğumuz zorlu sürece bir katkı sağlamak istedik. İnsanlar evlerinden çıkamıyorlar, dolayısı ile yardım paketlerini biz onların ayaklarına kadar götüreceğiz, zira vakıf kültürümüz bunu gerektirir. ‘İnsana Değer, Hak' ka Değer’ sloganıyla yola çıkan vakfımız bunun gereğini her zaman yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Zulüm ve haksızlıkların azaldığı, vicdanlı, merhametli, cömert, Hak' ka ve adalete ram olmuş insanların çoğaldığı bir dünyaya uyanmak hepimizin ortak hayalidir” ifadelerini kullandı.

AREV Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı, 1500 ailenin yaklaşık bir aylık ihtiyacını karşılayacak gıda paketlerini 8 Nisan itibari ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaklarını ifade etti.

 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye Vakfın 212 872 34 33 telefon numarasından ulaşılabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vehbi, Orakçı:, ‘İnsana, Değer,, Hakka, Değer’, AREV,
Yorumlar
Haber Yazılımı