Haber Detayı
05 Aralık 2012 - Çarşamba 18:40 Bu haber 1088 kez okundu
 
CHP Beylikdüzü “ Hukuksuzluğu Ortaya Çıkaracağız"
Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, özel bir şirkete ait arsa plan tadilatı ile ilgili dosyanın daha önce belediye meclisinde reddedilmesi üzerine meclis üyelerini mahkemeye vermişti.
ARŞİV Haberi
CHP Beylikdüzü “ Hukuksuzluğu Ortaya Çıkaracağız

Belediye Başkanı Uzun' un, son meclis toplantısında mahkeme kararı henüz kesinleşmeden ve gerekçeli kararı yokken dosyayı gündeme almasına, CHP ve MHP grubu meclis salonunu terk ederek tepki göstermişti. Bunun üzerine, belediye başkanı Uzun, katip üyeler ve yedek katip üyelerin de salonu terk etmiş olmasına rağmen, yerine en genç iki meclis üyesini getirmiş ve AKP' li Meclis üyeleriyle meclisi devam ettirmişti.

 

Yapılan Meclisi hiçe saymak

 

Konuyla alakalı tutanak ve görüntüleri temin etmek üzere Beylikdüzü Belediyesi'nde, CHP Grup odasında bir araya gelerek belediyeye dilekçe veren CHP Beylikdüzü Belediye Meclisi üyeleri, meclisin hiçe sayıldığına işaret ederek, yapılması gerekenin meclisi tatil ederek 3 gün sonra tekrar çağrılması olduğunu belirtti. Halkın değil şahısların menfaati söz konusu Alınan kararların hükümsüzlüğünün tutanak ve görüntülerle tespit edileceğini ifade eden CHP'li Meclis üyeleri, "Biz her yerde imarda emsal artışına karşıyız. Beylikdüzü'nde afaki bir imar artışı var. Burada halkın değil, şahısların menfaati söz konusu. Biz Beylikdüzü halkının yanındayız" açıklamalarında bulundu.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Uzun'un, Meclisin iradesinin red verdiği bir kararı, arazi sahibi adına mahkemeye vermesinin düşündürücü olduğunu ima eden CHP'li Meclis üyeleri,  "Biz Beylikdüzü'nü düşünüyoruz. Emsallerin çok üstünde bir talep var. Kat serbestliği isteniyor. Burada kamu yararı yok. Bölgeye anormal bir yük getirecek" beyanatlarını verdi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Beylikdüzü, “, Hukuksuzluğu, Ortaya, Çıkaracağız",
Yorumlar
Haber Yazılımı