Haber Detayı
07 Şubat 2013 - Perşembe 19:29 Bu haber 1096 kez okundu
 
Büyükçekmece Belediye Binası Asırlık Olacak
Büyükçekmece Belediyesi tarafından inşaatı başlatılan yeni belediye hizmet binası yapım aşaması tüm hızıyla devam ediyor.
ARŞİV Haberi
Büyükçekmece Belediye Binası Asırlık Olacak

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı’nın mevcut hizmet binasının yerine yapılan,  taban alanı yaklaşık 3800 m2 olan yeni binanın cepheleri süsleme ve mimari öğeler açısından oldukça zengin ve gösterişli asırlık bir bina olacak.

 

Büyükçekmece halkına hizmet verecek olan, bodrum, zemin, üç normal kat ve iki tonoz çatıdan oluşan yapının ana cephesinde 33.50 m kotuna yükselen bir saat kulesi bulunmaktadır.  Kapalı otopark alanı 3300 metrekaredir.

 

Yeni binanın 2013 yılı Ağustos ayına kadar tamamlanmasını hedeflediklerini, tüm belediye birimlerini bünyesinde toplayacağını söyleyen Büyükçekmece Başkanı Dr.Hasan Akgün, “Belediye Binamızın, zemin iyileştirme ve kaba inşaat çalışmaları tamamlanmış olup, ince inşaat ve cephe kaplama çalışmaları devam etmektedir” dedi. Yuvarlak ve basık kemerler ile tonozlar, kat silmeleri, saçak silmeleri, köşe kuleleri, sütun ve sütun başlıkları, pencere ve kapı söveleri gibi cephe öğelerinde mimari detay inceliklerinin düşünüldüğünü söyleyen Başkan Akgün,  hizmet binasının yaz aylarına yetiştirilmesi için çalışmaların gece gündüz demeden devam ettiğini belirtti.   Binanın temelinin düşünce ve tasarıma dayandığına dikkat çeken Başkan Akgün, Türkiye’nin en kapsamlı kamu binası olacağını, Büyükçekmece halkına yıllar boyu hizmet vereceğini, tasarım, konsept yönünden en üst seviyede düşünüldüğü bir bina yaptıklarını söyledi.   Bu proje insanların maksimum konfor, güvenlik ve çevre duyarlılığını sağlaması adına da bir çok çözümler getirdiğini belirten Akgün, binanın engelliler içinde engelsiz yaşam alanı sunduğunu ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükçekmece, Belediye, Binası, Asırlık, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı