Haber Detayı
07 Ocak 2013 - Pazartesi 15:01 Bu haber 1413 kez okundu
 
Başkan Akgün'den Kırmızı Alarm
Başkan Akgün; ‘’ 51 araç 110 personelle her zaman olduğu gibi 24 saat hazır durumdayız. Vatandaşımızın her türlü sıkıntısı anında giderilecek." dedi
ARŞİV Haberi
Başkan Akgün'den Kırmızı Alarm

Büyükçekmece Belediyesi, Tepecik Atölye Garajında  gerçekleşen Karla Mücadele tatbikatında personele konuşan Başkan Akgün," Bugün meteoroloji bölge müdürlüğünden aldığımız bilgi doğrultusunda Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının İstanbul üzerinde etkili olması bekleniyor. Büyükçekmece Belediyesi olarak ekibimiz ve  ekipmanlarımızla araç ve gereçlerimizle hazır durumdayız” dedi. 

 

Karayollarında, ana arterlerde ve sokak aralarında meydan gelebilecek herhangi bir buzlanma ile ilgili tuz stoklarının yeterli olduğunu, ayrıca deniz suyunu kullandıklarını belirten Başkan Akgün, Yılbaşı öncesi yaşadığımız kötü hava  şartlarını büyük ihtimalle bu akşamda yaşayacağımızı anlattı.

 

Başkan Akgün; ‘’ 51 araç 110 personelle her zaman olduğu gibi 24 saat hazır durumdayız. Vatandaşımızın her türlü sıkıntısı anında giderilecek. Kar ve tipi bastırmadan tedbirlerimizi  almaya devam edeceğiz. Büyükçekmece Belediyesi olarak 35 yıldan bu yana bu bölgede nerelerin iklimsel sıkıntılardan nasıl etkilendiğini en iyi bilen ekibiz. İstanbul’un en zor bölgesindeyiz. S virajları ve deve bağırttıran yokuşu İstanbul Edirne arasındaki en sıkıntılı yerlerinden biridir. Tatbikatını yaptığımız karla mücadele çalışmalarımızı 24 saat esasına göre şartlar normalleşene kadar devam ettireceğiz’’dedi.  Bir Teknik Başkan Yardımcısı bir Fen İşleri Müdürü  Dört Bölge Amiri ve 110 personel ve 51 araçla karla mücadeleye hazır olduklarını anlatan Başkan Akgün, "Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını kullanmalarını öneriyoruz. Özel araçlarını zorunlu olmadıkça trafiğe çıkarmamalarını çıkaracakları durumda da zincir halat, takoz bulundurmalarını kendilerine öneriyoruz" şeklinde konuştu.  Kar ve buzlanma nedeniyle zor durumda kalan vatandaşların rahatlıkla günün her saatinde Büyükçekmece Belediyesini arayarak yardım talebinde bulunmalarını isteyen Başkan Akgün konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Belediyemizce oluşturulan sosyal yardım ekiplerimiz 24 saat nöbet esasına göre halkımızın her türlü sorununa anında müdahale edecekler.

 

Ayrıca vatandaşlarımız gece-gündüz demeden Belediyemizin sabit numarası olan 444 0 340’ı 0 533 658 79 94 – 873 34 30’u arayarak sorunlarını rahatlıkla kriz masasına iletebilirler.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Akgün'den, Kırmızı, Alarm,
Yorumlar
Haber Yazılımı