Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 10:13 Bu haber 1072 kez okundu
 
Başbuğumuz Türkeş'in Adı Daima Yaşayacak
MHP Büyükçekmece İlçe eski Başkanı Alaattin Yavuz Güneş sosyal medya hesabından Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı ile ilgili bir paylaşım yaptı.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Başbuğumuz Türkeş'in Adı Daima Yaşayacak

MHP Büyükçekmece İlçe eski Başkanı Alaattin Yavuz Güneş sosyal medya hesabından Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı ile ilgili bir paylaşım yaptı.

Bundan 10 yıl önce oluşturulan merhum Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanında diktikleri fidanların büyüyerek ormanlık alana dönüşmesinden dolayı mutlu olduğunu ve emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Yavuz Güneş;

 

“Bundan on yıl önce Dokuz Işık’ ı simgeleyen 9000 adet  fidanı 15 dönümlük arazi üzerinde dönemin Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Gökmen Kantar, dönemin MHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, Büyükçekmece MHP ve Ülkü Ocakları mensubu arkadaşlarım ile birlikte dikmiştik. Şu anda 15 dönümlük arazi üzerinde yemyeşil bir orman oluştu. Emeği geçen Başkanlarıma ve arkadaşlarıma araziyi bize veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ e çok teşekkür ederim.” dedi.

Merhum Türkeş’i her zaman yüreklerinde yaşattıklarını söyleyen Alaattin Yavuz Güneş bu konuda şu ifadelere yer verdi;

" Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in fikirleri, bu ülkeye ve millete olan sevgisi de bu ağaçlar gibi köklü ve sağlamdı. O bu ülkeye sevdalı bir liderdi.bizler de onun fikirlerine sıkısıkıya bağlı kalan Evlatları olarak ismini fikirlerini, hizmetlerini hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacak ve adını her zaman yaşatacağız. Bu vesile ile merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i bir kere daha rahmet minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhu şâd mekanı cennet olsun."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alparslan, türkeş, alaattin, ihsan, barutçu, devebağırtan,
Yorumlar
Haber Yazılımı