Haber Detayı
01 Aralık 2012 - Cumartesi 02:46 Bu haber 1062 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ'NDEN ENGELLİ SORUNUNA DESTEK
Beylikdüzü Belediyesi’nin de yer aldığı Uluslararası “Yapılı Çevrede Ulaşılabilirlik” Toplantısı’na Bağcılar Belediyesi ev sahipliği yaptı.
ARŞİV Haberi
 BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ'NDEN ENGELLİ SORUNUNA DESTEK

4 oturumdan oluşan eylem planının 1. Oturumu’nda Türkiye durum değerlendirilmesi yapıldı. Açılış konuşmasında; evrensel tasarım yoluyla sosyal içermenin sağlanması konulu tavsiye kararı ışığında insan hakları ve engellilik konusu ele alındı. 2. Oturum’da ise diğer Avrupa Konseyi Üyesi ülkelerin ulaşılabilirlik görüşü ortaya kondu. Engelli bireylerin evrensel tasarım yoluyla topluma tam katılımının sağlanması için yapılması gerekenler konuşuldu. Oturumlar 2. Gün de Sürdü Panel’in 2. Günü, 3. Oturum ile devam etti. Oturumda Diğer Avrupa Konseyi Üye Devletlerinin Ulaşılabilirlik deneyimleri aktarıldı. Norveç’ten örnekler verildi. 4. Oturum’da ise Türkiye için yol haritası çizildi.

“Engelsiz” Havaalanı Projesi anlatıldı

Kapanış oturumunda ise Türkiye’nin ulaşılabilirlik alanında gelecekteki durumu üzerine düşünceler belirtildi. Avrupa Konseyi 2006-2015 Engelliler Eylem Planı Uluslararası ‘’Yapılı Çevrede Ulaşılabilirlik’’ paneline Beylikdüzü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri müdürlüğü Engelliler Bürosu temsilcileri katıldı.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı